קריינות מקצועית תהילה זוהרקריינות ודיבוב, קריינות למרכזיה
A A A
מה ההבדל בין להיות שדרן ברדיו לבין להיות קריין פרסומת ברדיו? שדרן הוא אדם שמשדר תוכניות באמצעי תקשורת כמו רדיו או טלויזיה. לעומתו קריין פרסומות עוסק בקריינות הפרסומות. לעיתים שני העיסוקים האלה משתלבים וכך תוכלו למצוא בתחנות רדיו רבות שדרנים שמועסקים גם בקריינות של הפרסומות באותן תחנות שבהן הם עובדים ומשדרים. לעומתם יש קרייני פרסומות רדיו שעוסקים רק בקריינות הפרסומות ואינם משדרים תוכניות, כמוני למשל. המקצועות האלה דומים משום שבשניהם יש למעשה קריין שמדבר אלינו אבל שימו לב: לא כל קריין של פרסומות יכול להגיש תוכנית רדיו ולהיות גם שדרן ולא כל שדרן יכול להיות קריין וזאת משום שכדי לשדר תוכנית ברדיו נדרשות תכונות כמו להיות מעניין, להיות בעל ידע, או בעל מקצוע, ולא תמיד נדרש קול רדיופוני ויכולת שליטה בקול כמו שנדרש אצל קריין פרסומות., ולא כל קריין של פרסומות יודע ויכול להחזיק שעה של תוכנית רדיו. יש אנשים שחושבים שמדובר ממש בשני מקצועות שונים שדורשים יכולות שונות ותכונות שונות. בכל מקרה רב הדומה על השונה בעניין שדרן רדיו וקריין של פרסומות רדיו. בתחילת שנות ה90 כאשר נפתחו תחנות רבות של רדיו אזורי הצטרפו לשורות הרדיו גם קריינים רבים שעד אז לא נתנו ביטוי לכשרון שלהם ולתשוקה שלהם להיות קריינים ומשם גם התחילו לשדר תוכניות של ממש ולמלא גם את תפקיד הקריין וגם את תפקיד השדרן. יש משהו קצת מוזר ולפעמים בעייתי כאשר שומעים שדרן שמגיש תוכנית ואז שומעים אותו גם בהפסקת הפרסומות. זה עשוי להיות מבלבל אולם בעידן שלנו שבו הכל אפשרי והכל מתערבב, אני מאמינה שקהל המאזינים התרגל גם לזה. לכל מי שמתענין בתחום אני ממליצה לבדוק את שתי האופציות ולהחליט מה הכי מושך אתכם או פשוט ללכת על הכל ולעסוק גם בשדרנות וגם בקריינות.

בקרו אותי ברשתות החברתיות

צפו בדוגמאות בערוץ היוטיוב שלי