איך בוחרים קריין או קריינית

כשיש לנו פרויקט שנדרשים עבורו קריין או קריינית חשוב לבחור בקפידה את הקול הנכון עבור הפרויקט שלנו, בין אם מדובר על קריינות למרכזיה, סרט תדמית או פרסומת.

כשלב ראשון כדאי לבדוק אם מי שהפיק לכם את הפרויקט מחובר לקריינים שמהם תוכלו לבחור את מי שמתאים לכם .לעיתים קרובות חברות המרכזיות עובדות עם קריינים מסויימים וחברות ההפקה של סרטונים מחוברות לקרינים שהן ממליצות עליהם. עדיף לעבוד עם קריינים מומלצים שכן אז תוכלו לדעת שמדובר גם באנשים אמינים שיעבוד אתכם בצורה הוגנת. אם אין לכם המלצה כדאי להיכנס לאתרים של קריניים ואולפנים שמחזיקים מאגר קולות של קרינים ושם לשמוע את הקולות. בחנו את הצורך שלכם-האם אתם צריכים קריין או קרינית? לרוב אפשר לעבוד גם עם אישה וגם עם גבר וזה ענין של אינטואיציה מה נשמע לכם מתאים יותר לעסק שלכם. גם בטלויזיה תוכלו לשמוע גברים ונשים כאחד מקריינים פרסומות למוצרי קוסמטיקה לנשים וכ'ו. כלומר מדובר בחיבור האישי שלכם לעסק שלכם ולפרויקט שלכם ולמה שאתם מרגישם שהכי מתאים.

לאחר שמצאתם אתרים של קריינים בדקו שהם חברים בארגון הקריינים בישראל, כך תוכלו לדעת שמדובר באנשים אמינים.

הכנסו לאתרים השונים והקשיבו לדוגמאות שמופיעות שם. רצוי להקשיב לדוגמאות שדומות לסוג הפרוייקט שלכם כדי שיהיה קל לדמיין איך תישמע הקריינות הפרטית שלכם. במקרים מסויימים תוכלו גם לבקש מהקריינים לשלוח לכם דוגמה של הטקסט האישי שלכם. הקשיבו לקולות, למה שהם משדרים, לאיך שהם נשמעים ושימו לב אם נראה לכם שקול מסויים יכול לייצג אתכם, האם הקול נעים לאוזנכם? האם הייתם שמחים לפגוש בו בכל פעם שאתם מתקשרים לעסק? הקרינות מייצגת את העסק שלכם ולכן חשוב לבחור את הקרין או הקרינית המתאימים ביותר.

כתיבת תגובה