שעורי קריינות

חולמים להיות קריינים? חושבים שיש לכם את הקול המתאים והכשרון?

בואו ללמוד  במפגשים של אחד על אחד.

תכנית הלימוד מותאמת אישית לאחר אבחון ראשוני ללא תשלום.

השעורים מיועדים לכל מי שרוצה ללמוד קריאה נכונה של טקסטים ולכל מי שלמד כבר קריינות אך מרגיש שהוא עוד לא מספיק מקצועי כדי לפנות לאולפנים
ולהציע את עצמו לעבודה.

אז מה בעצם לומדים בשעורים?

הקריינות היא סוג של מיומנות שימוש בקול,וכמו  בתחום השירה-אנו נולדים עם קול מסוים ועם יכולת טבעית מסוימת, שאיתם ניתן לעבוד ולהגיע לרמות שונות של שימוש.
לכן, בשעורים נעבוד על הפקת קול נכונה, שימוש נכון באינטונציות, עבודה על דיקציה ועברית נכונה.
נלמד להכיר את מבנה הטקסט, ולהשתמש בעבודת גוף ובעולם הדמיון כדי להעביר את המסר הנדרש.
בשעורים שלי אני מלמדת טיפים שונים העוזרים להתמודד  עם מילים מסובכות, טכניקות נשימה נכונה ועוד.
מטרת השעורים היא לצאת ברמה של מוכנות לעבודה ולהעביר את ההקלטות למשרדי הפרסום ולאולפנים השונים.
נושאים נוספים שאני מלמדת במסגרת העבודה עם קריינים חדשים:

עמידה נכונה מול מקרופון:
להתרגל למרחק הנכון, לדבר למקרופון ולהסתכל על הדף עם הטקסט בו זמנית מבלי להזיז את הפה מהמקרופון.

עבודה עם הגוף והדמיון:
שימוש נכון בגוף עוזר לנו להיכנס לעולם הדמיוני של הפרסומת.

איך נעמוד כשאנו קוראים פרסומת מכירתית לעומת פרסומת רכה או תדמיתית?


כיצד הגוף יכול לעזור לנו בכך? כיצד הדמיון שלנו יכול לעזור לנו להיכנס לתפקיד?

איך משתחררים ומעזים להשתטות בעבודה?

טיפים :
מה עושים עם אותיות שמתבלבלות בפה? מה עושים עם מילים מסובכות, רוק שמפריע, או נשימות כבדות מדי בין המילים? איך מחלקים נכון משפטים ארוכים מבחינת קריינות נכונה ומהי החוקיות שחוזרת על עצמה בכל טקסט?

קצת על קריינות:

דבר ראשון נבדיל בין קריינות ושדרנות.
קריינות היא קריאת טקסטים כמו פרסומות,תדמית או מענים קוליים.
שדרנות כשמה כן היא- שידור ברדיו או בטלוויזיה.
בשעורים שאני מעבירה אני מתייחסת לקריינות. כי זה בעצם מה שאני עושה בחיים ומה שאני מתמחה בו.
לכאורה קול רדיופוני הוא עובדה קיימת- או שיש או שאין. זה נכון, אך גם עם קול רדיופוני ניתן לעבוד וללמד כיצד להפיק אותו בצורה נכונה. יש צלילי גרון ויש צלילי ראש והם נשמעים אחרת. כמו שגם בדיבור רגיל אפשר לדבר גבוה או נמוך יותר, בשקט או בקול רם וכו', גם בקריינות לומדים להשתמש נכון בקול.

עברית טובה זה בדרך כלל דבר שנרכש בילדות בבית ובבית הספר ומי שאין לו עברית בסיסית טובה יצטרך לשפר אותה כיוון שבזמן אמת, זמן עבודה, אין אפשרות להתעכב על שגיאות בעברית. מן הקריין מצופה לדעת עברית בסיסית ,כלומר הטיות של ו' החיבור, מתי אותיות רפות או מודגשות, קריאה נכונה של מספרים וכו'. זאת כיוון שבזמן העבודה, על הקריין לשים לב להוראות הבמאי ולתחושה שרוצים להעביר דרך הטקסט ואין זמן להתעכב על שגיאות בעברית. דמיינו את עצמכם נוהגים ברכב ומחפשים כתובת מסוימת.אתם לא יכולים להרשות לעצמכם שתשומת הלב תופנה לפענוח הצבע האדום ברמזור ..דבר זה אמור כבר להיות לכם ברור ומובן כך שתוכלו לא להתעסק עם זה בכל פעם מחדש אלא להיות פנויים למצוא את הכתובת שלכם. כך גם בקריינות- עליכם להיות פנויים לעניין עצמו.
לכן, העבודה העיקרית היא בעצם עבודה עם הקול, כלומר עבודה על אינטונציות- ניגון הקול, והתחושה שאנו מעבירים דרך הקול שלנו. ככל שאדם שולט טוב יותר בקולו, בניגון שלו ובניואנסים הקטנים ביותר- כך יהיה קריין טוב יותר וידע לספק את הקריינות המדויקת הנדרשת. בעצם הקריין מוכר חלום, מספר סיפור ומניע את המאזין לפעולה הנדרשת.
גם בפרסומת של שלושה משפטים מסתתר סיפור עם התחלה אמצע וסוף.

לדוגמה בפרסומת הבאה:
מכונות הכביסה החכמות של סימנס, בעלות מערכת חיישנים.
עכשיו בחנויות.
סימנס- קודם חושבת אחר כך מכבסת.

הפרסומת של סימנס נפתחת בהכרזה  על חידוש עולמי, מספרת על הימצאות המוצר בחנויות וסוגרת בסלוגן של המוצר. ממש סיפור עם התחלה , אמצע וסוף.

התחושה שהקריין אמור להעביר בפרסומת היא של משהו גדול במיוחד ומרגש במיוחד- מכונות חכמות ועם חיישנים וכן- מכונה שחושבת ואחר כך מכבסת. ככל שמתאמנים בקריינות- לומדים להעביר את התחושה המבוקשת. על מנת להעביר תחושה כזו- על הקריין לשכנע את המאזין שמה שנאמר בפרסומת זה בערך כל מה שמעניין את הקריין ואת עולמו.
זהו סוג של משחק שלומדים להוציא מעצמנו עם האימון. כשמישהו נשמע כאילו הוא מחקה קריין, זה לא משכנע ולא מוכר.
לכן, אני תמיד ממליצה לפני שמקליטים דוגמאות ורצים איתם לאולפנים- להצליח להקליט דוגמאות טובות ומשכנעות.בדרך כלל באולפנים לא יתנו לאף אחד הזדמנות שנייה.
אם הנושא  מעניין אתכם- אתם מוזמנים לפנות אלי לקבלת פרטים ומחירים.
שימו לב, על מנת ללמוד קריינות לא תצטרכו להיות מוטרדים מממוצע ציוני הבגרות שלכם, גם לא תזדקקו לחישובי ציון פסיכומטרי מורכבים או קורסים משעממים וארוכים במתמטיקה ואנגלית אבל בהחלט יש צורך בכשרון מתאים, כמו למשל קול רדיופוני שעובר מיקרופון, יכולת לשחק עם הקול וכדאי גם להיות בעלי שמיעה מוזיקלית סבירה לכל הפחות.